Egyre divatosabb a kötött csősál, vagy másképp körsál, ez a minta nagyon mutatós élénk színű fonallal kötve, a kötéstechnikája nagyon egyszerű, kezdőknek is ajánlom, van hozzá leírás és minta séma is.
A kötött csősál szélessége 23 cm, hosszúsága 120 cm.
Hozzávalók: 200 g narancssárga színű fonal (75% gyapjú, 25% poliamid, 100m/50g), 7-es kötőtű.
Méretpróba: 17 szem = 10 cm.
Csősál kötés leírással
Felszedünk 40 szemet és a séma alapján kötjük a mintát a következőképpen: 3 szemet lekötünk a jobb szélén, 11-szer megismételjük a 3 szem mintaegységet, 4 szemet lekötünk a bal szélén.
Folyamatosan ismételjük az 1-6 sort. 120 cm magasságon leláncoljuk a szemeket.
Összeállítás: enyhén benedvesítve (párásítva) kisimítjuk a darabot, a rövid szélét egymáshoz varrjuk.
Amit még érdekelhet: sakk mintás körsál kötése
Szia,
Én is ezen gondolkozom már egy jó ideje. Talán nem ugyanazt értjük ráhajtás alatt, mert számomra az szaporítás jelent. És ha lekötöm a következő sorban, egyre szélesebb lesz.
A választ előre is köszönöm!
Helyes, a ráhajtás az szaporítás, viszont a mintában ahány ráhajtás, annyi fogyasztás is van, az Átemelés = két szemet egybe leköt átemeléssel, azaz kettőt kell lekötni egybe, minden ráhajtás után.
Sziasztok,
a narancssárga" csősál kötésminta leírás"-hoz szeretném megkérdezni, hogy mi van a visszáján a ráhajtásokkal? le kell engedni. Kezdő vagyok, ez számomra nem világos.
Köszönöm.
nem engedjük le a szemet, hanem lekötjük, nem szabad, hogy kevesebb szem legyen a következő sorban. a ráhajtásokat, a visszájén mindig le kell kötni, vagy simán, vagy fordítottan